e-Sekretariat – informacje dla Dyrektora

Mamy przyjemność zaprezentować nowoczesną aplikację napisaną w technologii internetowej, dedykowaną wykorzystaniu w pracy szkolnego sekretariatu. Aplikacja e-Sekretariat pozwala w łatwy i prosty sposób organizować i nadzorować pracę szkolnej administracji, a do jej poprawnego działania wymagany jest jedynie dostęp do Internetu oraz dowolna przeglądarka internetowa. W odróżnieniu od popularnych programów desktopowych, służących do obsługi szkolnego sekretariatu, aplikacja ta nie wymaga instalacji ani okresowego aktualizowania.

Nowe technologie – nowe możliwości

Technologia SaaS (oprogramowanie jako usługa) to model dystrybucji oprogramowania, w którym aplikacja jest przechowywana i udostępniana przez producenta za pośrednictwem sieci Internet. Wykorzystanie tej technologii  w dostarczaniu usług do szkół to odpowiedź firmy Librus na zmieniające się w świecie trendy, widoczne w strategii największych firm informatycznych.

Korzyści płynące z użytkowania oprogramowania w technologii SaaS:

  • brak konieczności instalacji oprogramowania;
  • bezpłatne i automatyczne aktualizacje;
  • współpraca z popularnymi systemami operacyjnymi;
  • bezpieczne przechowywanie danych na serwerach Librus;
  • zdalny dostęp do aplikacji;
  • automatyczne wykonywanie kopii bazy danych;
  • znikome obciążenie Administratora szkolnego;
  • możliwość konfigurowania uprawnień;
  • jeden login i hasło do wszystkich aplikacji.

Wszystkie te czynności stają się integralną częścią usługi dostarczenia oraz utrzymania oprogramowania w modelu SaaS i przestają być obciążeniem szkoły.

Bezpieczeństwo organizacyjne oraz bezpieczeństwo danych

Warto podkreślić, że korzystanie z aplikacji Librus w  technologii SaaS znacząco zwiększa bezpieczeństwo danych oraz eliminuje praktycznie do zera ryzyko ich utraty. Informacje przechowywane są z wykorzystaniem serwerów pracujących w strukturach redundantnych, a kopie danych wykonywane są w sposób ciągły do kilku niezależnych zbiorów zapasowych.

Dodatkowym elementem podnoszącym bezpieczeństwo przetwarzania danych (w tym danych osobowych) jest możliwość definiowania uprawnień Użytkowników na dotychczas niespotykaną w popularnym oprogramowaniu skalę. Ma to ogromne znaczenie w organizowaniu pracy placówki oświatowej (np. rozłączne zdefiniowanie uprawnień Administratora dziennika, Dyrektora szkoły oraz Pracownika sekretariatu przy pracy z wykorzystaniem wspólnej bazy danych dla większej liczby rozwiązań firmy Librus, takich jak: LIBRUS Synergia, e-Dziennike-Sekretariat i e‑Świadectwa). Zastosowanie takich rozwiązań umożliwia śledzenie wprowadzonych przez konkretnych Użytkowników zmian, które są zawsze możliwe do zidentyfikowania oraz przypisania konkretnej osobie (odpowiedzialność za wykonywane operacje na danych).

Integracja

e-Sekretariat to część Zintegrowanego Systemu Edukacyjnego Librus. Szczegóły znajdą Państwo w zakładce Integracja.

Cennik, model finansowania

Naszym klientom oferujemy elastyczny model finansowania uzależniony od zakresu współpracy.
Wersja Profesjonalna dostępna jest dla wszystkich placówek szkolnych.

Aktualny cennik wersji Profesjonalnej aplikacji e-Sekretariat znajdziecie Państwo tutaj.

Poznaj aplikację e-Sekretariat!

Aby zamówić bezpłatną prezentację aplikacji e-Sekretariat, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie (32) 350 85 85 lub za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się tutaj.

 

⇑⇑

Udostępnij:

PCG Akademia

Squla

WSiP

Uniqa

WDB

AIG

KND

DD

PCG

MEDICOVER

aSc

PayU

Interrisk

PCG AkademiaPCG Akademia

SqulaSqula

WSiPWSiP

UniqaUniqa

WDBWDB

AIGAIG

KNDKND

DDDD

PCGPCG

MEDICOVERMEDICOVER

aScaSc

PayUPayU

InterriskInterrisk